Maminka Klára: Jak jsem změnila životní styl a zhubla 38 kg

Seznamte se s Klárou alias Kirou. Jestli se někdo stal nejlepší verzí sebe sama, tak ona. Klára si prošla výkyvy váhy o desítky kilogramů. Má za sebou problémy s anorexií a bulimií. Marně hledala recept na zhubnutí, až našla nový životní styl. Ten se stal součástí a definicí jejího nového já. Cvičí přes dva roky a díky změně způsobu života se jí podařilo snižovat váhu o 4-6 kg měsíčně. První krize přišla na 80 kg. Nyní našla spokojenost na 65 kg a buduje dál svalovou hmotu. Inspirujte se jejím příběhem. (Mimochodem, Klára cvičí v našem oblečení Biruba, HighType a Nebbia).

Klára před proměnou s dětmi

Kláro, prošla jste obrovskou proměnou. Shodila jste 38 kg a svoji postavu neuvěřitelně zformovala. Pojďme se vrátit v čase zpět. Jaká byla třeba dvacetiletá Klára? Sportovala? Cvičila?

:-D Hihi. Ráda vzpomínám na minulost, spíš se mi víc vybaví třináctiletá Klára, která měla problémy s obezitou. Spolužáci na mě nebyli moc milí, a tak už tam mě to nakoplo zhubnout z 90kg na 47kg (nevypadalo to moc zdravě). Po roce 2000 byly totiž moderní vyhublé modelky a tou já jsem chtěla být. Dohnalo mě to až do anorexie a bulimie, kdy jídlo bylo můj nepřítel. Na střední jsem opět měla sklony k obezitě. V roce 2007 jsem váhu přestala řešit a šla konečně do práce, tam bylo pohybu dost. V roce 2013 jsem dělala sedavé zaměstnání o váha šla opět nahoru. Bylo potřeba s tím něco dělat. Cvičila jsem 2h denně kardio a tenkrát byl hitem Total gym 1000 - bez efektu. Váhu jsem se snažila alespoň udržet, ale byla jsem totálně vyčerpaná. A po nějakém čase jsem s tím sekla. Takže když pominu gymnastiku ve druhé třídě, tak jsem se pohybu věnovala střídavě. Vydržela jsem v kuse nejdéle 6 měsíců.

 

V těhotenství jsem přibrala 40 kg

Kdy jste si řekla, že chcete své tělo dostat do formy? Bylo něco spouštěčem? 

Přišlo to po druhém porodu. V těhotenství jsem přibrala 40 kg. Nikdy do té doby jsem neměla přes 100 kg. Stehna se mi třela o sebe a nemohla jsem vyjít ani schody, aniž bych se zadýchala jako vážně hodně. :o

 

Co byla hlavní motivace? Kondice, vzhled, zdraví, ...? 

Moje největší motivace je můj přítel, který také cvičí. To je vše, na co se ptáte. A samozřejmě člověk se celkově cítí lépe, když nevypadá jak buldozer :-D, no a vzhled je k tomu takový bonus. 

Klára před proměnou a po proměně

 

Sedmdesát procent je strava a pitný režim

Říká se, že za výsledky stojí z poloviny cvičení a z poloviny stravování. Jaký byl ten poměr u Vás? Co všechno jste musela změnit, abyste prošla takovou proměnou? 

Za mě je to 70% strava a pitný režim, 20% spánek a regenerace, zbytek je až cvičení. Kdybych vytvořila stupnici od 1 (nejméně důležité) do do 10 (nejdůležitější) na každý faktor, tak strava a pitný režim mají 10, spánek a regenerace 9, cvičení "pouze" 5. Změnit jsem musela životní styl. Přestat kouřit, přestat pít alkohol a víc spát, což mi nedělá momentálně problém :-D 

 

Jak velkou roli hrála hlava tehdy, když jste začala, a jak velkou roli hraje teď? Potřebujete motivaci hledat i dnes nebo je to už spíše zvyk, který je Vám vlastní? 

Hlava hraje největší roli ve všem, projevuje se to potom i na náladě a chuti jít něco dělat. Pořád je co zlepšovat. Je důležité vidět na sobě nedostatky, které je dobré přijmout a změnit. Ano, je to životní styl, musíte se dostat do bodu, kdy se na cvičení těšíte a je Vám líto, že už to skončilo. A jídlo přijmout, i když Vám zas tak nechutná.

 

Prozradíte čtenářkám nějaký tajný tip, trik či recept? Existuje vůbec nějaký super fígl nebo je to prostě o celkovém přístupu? 

Je to hlavně o disciplíně a jak říkám já „v pravidelnosti je síla". Je to o tom, že pokud chceš, dokážeš. A když nechceš, hledáš výmluvu, a pak závidíš.

SILOVÉ CVIKY BEZ KARDIA

Váš nejoblíbenější cvik? 

Rumunský mrtvý tah.

 

Váš nejméně oblíbený cvik (který ale stejně děláte)? 

Dřep s osou na zádech (nesnáším a čím větší váhu tam mám, tím to nesnáším víc. Ale bez něj bych se neobešla, chci mít velký sval hýžďový a stehna pochopitelně). 

 

A co kardio? 

Kardio už nezařazuji. Tedy vlastně počítám do kardia péči o děti :-D. Samozřejmě doporučuji ho jako doplněk k hubnutí, ke kalorickému deficitu, aby to šlo rychleji.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať vás pohyb stále baví! CoolPohyb.cz