Recenze legín a kompresních šortek Hightype od @maka_couple

Pořádali jsme o recenzi dámských legín a pánských kompresních šortek HighType náš oblíbený sportovní pár! Matěj je fotbalista a trenér fotbalového žactva a sportovní pedagog v DDM Modřany. Kačka je mistryně ČR v atletice a trenérka dětí v Dukle Praha. Oba sportem žijí, těžko říct, kdy u nich při sportu končí práce a začíná zábava. Kačka testovala kompresní legíny ombré růžové-oranžové a Matěj kompresní šortky HighType camo.

Ze zkušenosti můžeme říct, že cena funkčního oblečení obvykle odpovídá kvalitě, takže pokud preferujete levné oblečení ze supermarketu, nemůžete očekávat zázraky. Laciný materiál se totiž nikdy nevyrovná funkčnímu a odolnému.Do vzhledu oblečení jsme se doslova zamilovali na první pohled. Proto jsme byli zvědaví na funkčnost s porovnáním k ceně.

Začneme dámskými legínami HighType (Kačka)

Jako bývalá závodní běžkyně reprezentantka si potrpím na kvalitu elastických kalhot. Nekvalitní nebo špatně zvolené kalhoty vám mohou běhání pořádně znechutit.

0BBC7D37-C3CD-4EB8-9A8C-1FBF89D65C6E

Materiál je strečový, takže zaručí, že vás kalhoty nebudou omezovat v pohybu. Pohyb v nich je velmi pohodlný. Legíny mají kompresní efekt, který poznáte hned, jakmile se budete do kalhot soukat poprvé. Až budete mít elasťáky natažené, ucítíte, jak vám mírná komprese hrne krev tělem a lehce Vás stahují. Komprese zaručí snadnější průtok krve a lymfatického systému. Pro běžce je to výhoda, protože díky tomu se Vám bude z těla rychleji odplavovat laktát a další metabolity. Jako velké pozitivum beru v dnešní době to, že legíny krásně stahují Váš zadek a stehna a zároveň jsou pružné. Nedělají faldíky a neškrtí. K tomu všemu mě zaujala jejich prodyšnost, dobře odvádí pot ven.

07183955-7BFC-4BD7-AF7E-7894D720CD8B8AE0FCBD-8A41-4EC7-80B7-043C4A5068AD

Legíny mají vysoký pas, takže Vám z nich nic nepoleze! Pohodlně v nich uděláte i dřep nebo dlouhý skok. Já osobě nemám ráda, když mě tlačí tkaničky na břiše a neustále si je musím utahovat. Tady to řešit nemusíte, zakončení je pouze s pružnou gumou zabudovanou uvnitř.

Nejvíce mě nadchlo minimum švů. Přechod mezi materiály není vůbec znát a nic vás nedře.

 

Jelikož jsem žena běžkyně, tak je pro mě přece jenom důležitý i vzhled a tyto legíny mě zaujaly atraktivními, veselými barvičkami. Cítím se v nich svěží a plná energie. Tohle byla jasná volba!

 

Kompresní šortky (Matěj)

"Jako fotbalista jsem si zvykl nosit pod kraťasy ještě jedny šortky. Navykl jsem si na ně tak, že je nosím při každé sportovní aktivitě. Jako jistě každý jsem ocenil, že šortky jsou termoaktivní. Stihl jsem je vyzkoušet při nízkých teplotách venku a za větrného počasí. Šortky při těchto nepříznivých podmínkách sportovce skvěle 'podrží'.

maka_couple_159188045_122137339924028_572805228717343843_n (2) (1)

Materiál šortek perfektně přilne k tělu a ani se nehrnou zpět. Nikdy jsem neměl rád, když prádlo při sportování na člověku vlaje. Po chvíli navíc ani nevíte, že máte vrstvu prádla navíc na sobě. Při běhu mi odváděly vlhkost, takže při delších bězích s Kačkou jsou opravdu ideální, protože se při nich opravdu zapotím. Rád jsem vždy nosil šortky trochu delší a tyto mi to svým střihem splňují. Konči mi až nad koleny, tudíž celou plochu stehen mám krytou.

446140BE-EE25-4543-A6BA-5F6DF895E8E3

Jako trenér je ocením při chladnějším počasí, kdy pohybu není tolik, jak při aktivním sportu. 

A99EF3A6-D9C7-428D-B953-7FAB7665F1E7

MATĚJOVI A KAČCE DĚKUJEME ZA RECENZI

Značku HighType si můžete prohlédnout v eshopu na dalších fotkách.